Як захистити собачі лапи зимою?
Нарешті сніг. Його чекали всі, тільки не дуже зрозуміло – навіщо. В окопах заметіль, на дорогах казна що, але виглядає святково.
Мери міст бодро рапортують населенню: дороги чистимо, доріжки і тротуари – обробляємо. Отут і починаються зимові собачі неприємності (приємностей, до речі, теж вистачає): тротуари та доріжки, посипані сіллю, піском або хто зна якими реагентами. Людям ок, вони у чоботях. Собакам, а точніше, собачим лапам – зовсім не ок.
Звісно, можна взути песику взуття. Але практика показує, що ходити у ботинках згодні зовсім не всі хвостаті.
Звісно, можна переносити собак через тротуари на чистий сніг, але це можливо лише, якщо хвіст важить небагато. Німецького дога сильно не перенесеш. А в нього, такого здоровезного, між іншим, теж – лапки.
То що робити? До весни сидіти вдома? Таке собі рішення.
Обробляти лапи перед прогулянкою і після – доступний та найбільш адекватний варіант (вибачте всі ті, хто полегшено видихнув, коли вся багнюка замерзла, але лапки доведеться мити й по снігу).
Чим обробляти лапи собаки взимку?
До прогулянки – мазі або бальзами, що містять віск. Віск створює тонкий, але доволі надійний бар’єр між подушечками лап та наружніми подразниками – сіллю, реагентами, тому прогулянки будуть більш комфортними.
Але це не все.
Після прогулянки міськими дорогами-доріжками взимку лапи треба мити. Мити ретельно та обов’язково. Промивати міжпальцеві складочки, куди забиваються не до ночі згадані реагенти. Якщо цього не робити – сіль, пісок тощо, призведуть до подразнень шкіри. Подразнену шкіру песик буде активно вилизувати. І ось він – противний міжпальцевий дерматит, від якого позбавитися непросто.
Тут і стане у нагоді Dog Sponge. Спонж, яким дуже зручно промивати лапки, особливо – простір між пальчиками. Спонж ідеальної жорсткості та товщини – добереться до всіх складочок, змиє реагенти зі шкіри та з шерсті. Сама губка доволі велика, тому в залежності від розміру собаки ви можете зробити з одного спонжа 4, 6 або навіть 8! Наприклад, щоб ретельно промити лапки лабрадору, потрібно ⅓ губки.
Що далі?
Після миття лапки ретельно витираємо. У зимовий період важливо, щоб вони швидко висихали, особливо, якщо собака – у поважному віці (їм значно важче зберігати тепло, ніж молодим собакам). До речі, Dog Sponge дуже зручно користуватися – не треба мочити лапи повністю, можна помити лише подушечки та між пальчиками.
І так, зимова помивка лапок – це вже не про естетику, не про брудні сліди на підлозі. Це про здоров’я вашого собаки. Не варто ним нехтувати.
І ще. Не лише люди травмуються взимку. Собаки, які звикли бігати й стрибати – також травмуються на льодові. Запам’ятайте – чотири лапи розїзжаються так само, як і дві ноги. Бережіть своїх хвостів!