Неприємний запах із собачої пащі. Звідки? Як позбутися?
Дивно, але люди, які звикли чистити свої зуби двічі на день, часто обурюються, коли мова заходить про чистку собачих зубів. Одразу згадують, що собаки в душі (деякі дуже глибоко в душі) – вовки, дикі створіння і “вони жили раніше без цього всього”. При цьому на пропозицію відпустити свою домашню собачку у ліс пожити з тиждень як вовк, ніхто з них не погоджується…
Але то таке). Давайте про запах.
Неприємний запах із собачої пащі – причини?
Неприємний запах з пащі собаки може виникати через кілька причин, ось основні: зубний камінь, захворювання внутрішніх органів (ШКТ, печінка, нирки, підшлункова), патологічні процеси у ротовій порожнині. Сьогодні про зуби.
Чому з’являється зубний камінь у собак?
Зубний камінь – це мінералізовані залишки їжі, що під дією слини перетворюються у жовтуватий наліт/нарости.
Зубний камінь утворюється на всіх собачих зубах. І на тих, що розгризають сухі гранули корму, і на тих які вгризаються у соковиті шматочки сирого м’яса. Подейкують, що собаки, які знаходяться на натуральному харчуванні, не мають зубного каменю. Частіше його менше, правда. Але це більше пов’язано з механікою процесу – розгризаючи зв'язки, хрящики або навіть тверді овочі, собака одночасно очищає свої зуби. Тоді як крокети частіше всього ковтають, до того ж розмочені, вони налипають на внутрішню сторону зубів.
Але, якщо чесно, інтенсивність утворення зубного каменю у собак залежить від багатьох факторів: типу харчування, прикусу, будови щелепи, мікрофлори ротової порожнини, наявності механічних пошкоджень, доступу до води, патологій ШКТ тощо.
Чи рятують ситуацію іграшки для чищення зубів або ласощі типу дентал?
Позбутися зубного каменю вони не допоможуть. Профілактувати появу можуть ЛИШЕ вкупі з регулярною чисткою зубів.
Як часто потрібно чистити зуби собаці?
Бажано кожен день. Але якщо ви на такі геройства не здатні – хоча б раз на тиждень.
Як чистити зуби собаці вдома?
Зубною щіткою та спеціальною собачою пастою. Щітку краще вибирати ту, що одягається на палець – такою щіткою ви зможете ефективніше почистити зуби собаці.
Чи є щось, чим можна розм'якшити зубний камінь?
Так. Наприклад, Orozyme. Зняти повністю зубний камінь гель не зможе, але частково його пом'якшить, що покращить результати подальшої домашньої чистки.
Яким способом якісно зняти зубний камінь?
Ультразвукова чистка. Не механічна чистка у знайомого грумера! Не колупання вдома інструментами для манікюру! Лише седація (а перед цим – все необхідні аналізи) і ультразвукова чистка зубів у професіоналів. Перед тим, як ви піддастеся спокусливій ціні на механічну чистку, подумайте про свою собаку – їй буде боляче і страшно. Вона буде вириватися. А ще – механічна чистка зубів завжди менш якісна і має високий ризик травматизації: зуби, ясна, ротова порожнина, переломи/вивихи (це реальні історії) і вишенька на торті – покусаний лікар.
Який середній період між ультразвуковими чистками зубів?
Дуже індивідуально. Якщо камінь знімали неправильно (не полірували зубки, наприклад), він буде утворюватися швидше. Але в середньому ультразвукова чистка зубів має проводитися приблизно раз на рік.
картинка превью: rawpixel. com