Маласезія у собак - що це?
Нещодавно в одному із коментарів нам докорили, що ми “допомагаємо” розвиватися маласезії у собак))). Допомагаємо тим, що наголошуємо – що лапи треба мити тоді, коли вони брудні, а не раз на місяць))).
Тож, давайте поговоримо по маласезію і розберемося, звідки та дивна ідея – “якщо часто мити лапи, виникне маласезія”. І чи може шампунь для собак призвести до цього захворювання?
Грибок (а малассезія це саме грибок) є звичайним “жителем” шкіри та слизових оболонок собак. Більш за все грибок полюбляє теплі та вологі місця – вушка, складочки і …міжпальцеві проміжки.
Чи означає присутність маласезій на шкірі те, що собака хворіє чи захворіє на малассезійний дерматит? Зовсім ні. Причиною, з якої лапи, вушка, складочки та інші вразливі частини собачого тіла починають червоніти, свербіти або лущитись, дійсно може бути “підвищена активність” маласезії. Але що спричиняє ту активність? Миття лап? Авжеж ні.
Які причини маласезії у собак?
Виникнення маласезійного дерматиту може бути спричинено бактеріальними інфекціями шкіри, алергією, ендокринними порушеннями, ослабленим імунітетом і навіть порушенням рН шкіри (тут барабанний дріб).
Як можна порушити рН шкіри? Запросто – якщо мити собаку милом або шампунем, призначеним для людей. Але це не головна причина, звісно. Головну причину шукає терапевт та дерматолог, для чого виконує не один аналіз.
“Лапи вологі після миття, у вологому середовищі маласезія розвивається” – нагадають скептики.
Трохи не так.
Якщо у собаки розвивається маласезійний дерматит, шкіра починає свербіти. Свербіж собака намагається усунули, розлизуючи лапи. Саме постійне розлизування – причина того, що лапки вологі.
Нема питань – якщо собака хворіє на маласезійний дерматит, мити лапи їй не треба. Принаймні, деякий час. І гуляти по калюжам та грязюці – теж. У сухому середовищі грибку складніше розмножуватися, ніж у вологому.
А ще собака вилизує лапи (не тільки лапи), щоб позбавитись незвичного запаху – це якщо ви вибираєте для миття собаки ароматизований шампунь. Не робіть цього! А ще собак вилизує лапи, якщо.. ми поговоримо про це іншим разом, добре?
Ну і наприкінці ще раз – миття лап не викликає розвиток маласезійного дерматиту. Але якщо собака страждає від будь-яких хвороб шкіри – не намагайтеся вирішити проблему косметикою. Йдіть до ветеринарного лікаря.
А лапки мийте тоді, коли вони брудні. Можна водою, краще – пінними спонжами Dog Sponge. Це зручно (можна вимити всі складочки) і безпечно. Та не забувайте висушувати або хоча б гарно витирати шерсть після миття.