Глисти у собаки. Звідки? Як? Що робити?
Маємо надію, ви поїли))). Тому що тема нашої розмови – вкрай не апетитна. Глисти. Або, як то кажуть у пристойних компаніях – гельмінти.
Гельмінтоз відноситься до зооантропонозів, хвороб, спільних для людей і тварин. Так, ваша собака може заразити вас глистами. Не всі гельмінти, які чудово почувають себе в організмі собаки, будуть раді вашому. Але деякі – точно і, чесно кажучи, їх вистачить. То які вони – ті шляхи міграції між організмами?
Як передаються глисти?
- Через фекалії. Це розповсюджений шлях міграції деяких видів гельмінтів. Серед них – нематоди, токсокари, цестоди. Гельмінти можуть потрапити до нашого організму через проковтування мікроскопічних яєць, що знаходяться у фекаліях інфікованих тварин. Як можна випадково проковтнути частинку фекалій? О – це суперпросто:
Ваш собака облизує вас, а перед цим на прогулянці запихає свого носа у всілякі цікаві місця, де вже лишили чимало міток його попередники.
Ваш собака ходить, стрибає, качається по землі, часто із залишками (у кращому випадку) фекалій інших тварин. Залишки приносятся додому на шерсті, подушечках лап.
- Через контакт з цуценятами. Вони такі милі, прекрасні, мімімішні! Але. Наймиліші цуценята можуть бути заражені глистами. Особливо, якщо власники суки перед в’язкою не провели дегельмінтизацію (а у період вагітності це робити вкрай небезпечно). Цуценята можуть заразитися глистами від матері ще в утробі, а можуть – через материнське молоко. “Проганяти глистів” у малечі починають не раніше, ніж у місяць, тому після контакту з малечею треба обов’язково мити руки (перед, до речі, теж, бо малечу вакцинують не раніше як у 2 місяці)
- Ще як? Через ґрунт (не ходіть босоніж у незнайомих місцях) або через бліх, або через вживання у їжу немитих овочів… Безліч варіантів, але ми все ж про собак).
Графік дегельментизації собак
Нагадаємо, що ветеринарні лікарі рекомендують наступні графіки дегельмінтизації в залежності від раціону та моціону собаки:
- Собакам, які знаходяться на натуральному харчуванні або мисливським собакам – раз на місяць або два.
- Собакам, які їдять корм та гуляють на вулиці – раз на три місяці.
- Собакам, які не виходять на вулицю (або вкрай рідко) – раз на пів року.
Отже, зрозуміло, що глисти – зло, а гігієна – наше все. Особливо, коли собака живе поряд з дитиною. Проводьте дегельмінтизацію вчасно. Мийте лапи, мийте морди, мийте руки. Це обов’язково.
І, якщо для рук є мило, то для лап, морд та хвостів ми пропонуємо Dog Sponge. Одноразові губки для миття собак не накопичують бруд та допоможуть швидко та якісно помити собаці будь-яку частину будь-де та завдяки кільком краплям води.