Гігієна собаки під час тічки
Не будемо докладно розповідати про тічку, – якщо у вас є собака і вона не кастрована, ви знаєте про особливості цього періоду. Зараз – про особливості гігієни собаки під час еструсу.Чи можна купати собаку під час тічки?
Чи можна купати собаку під час тічки?
Необхідно. Ця необхідність зумовлена зміною гормонального фону тварини, через що з’являється доволі сильний і неприємний запах. Крім того – виділення з полових органів – як би собака не вилизувалась, особливо довгошерста – ідеальної чистоти не вийде, та й запаху від виділень, що залишаються на шерсті, без миття не позбутися.
Якщо собака “в тілі”, вона просто фізично не зможе почистится самостійно, тому ваша допомога важлива й необхідна. Особливо, якщо зауважити, що засохлі виділення – не лише про естетику, вони можуть спровокувати розвиток інфекції.
Як купати собаку під час тічки?
Насправді собаку не потрібно купати всю – лише помити пахову зону та статеві органи. Вода повинна бути теплою, шампуні – без агресивної дії та сильного аромату. Після миття шерсть потрібно витерти, ще краще – підсушити феном. Якщо песиця проти фену – не треба наполягати, обійдіться рушником.
Чим мити собаку під час тічки?
Dog Sponge – ідеальні спонжі для миття у період еструсу:
- спонж можна порізати надвоє, якщо собака велика, або на чотири, або навіть шість частин – якщо маленька
- для миття з Dog Sponge потрібно від 15 мл води, а значить – не треба довго сушити шерсть після – ви миєте лише ті частини, що забруднились
- користуватись Dog Sponge суперзручно – налити на спонж трошки води, спінити в руці і можна мити навіть суху шерсть
- для того, щоб змити піну, можна прополоскати спонж, яким мили собаку і ним же прибрати піну
- спонжі доволі жорсткі, щоб без проблем відмити навіть засохлі виділення від шерсті та досить м’які, щоб не пошкодити слизову оболонку
- гель, яким просочено Dog Sponge, не має яскраво вираженого аромату, тому сторонній запах не стане додатковим подразником для собаки
Чи потрібно носити труси під час тічки?
Ідеально – ні. Через труси собака не зможе вилизуватися, але буде намагатися, тому вони будуть мокрі й запрілі. У такому середовищі шансів на розвиток інфекції суттєво більше. Якщо без трусів не обійтися, запам'ятайте кілька правил:
- прокладку в трусах треба міняти часто (в залежності від інтенсивності виділень)
- труси необхідні такого розміру, щоб собака могла вільно засунути під них носа і вилизатись
- як тільки з’являється можливість зняти труси з собаки – знімайте їх
- під час прогулянок труси не надягайте, ви точно здогадаєтеся, чому)
Як бути з м’яким місцем собаки?
Собача лежанка, як і всі її улюблені місця повинні бути вкриті пелюшками (бажано вологостійкими) і мінятися 1-2 рази на день (залежно від ступеню забруднення). Чому? Інакше – залишаються виділення і розвиваються хвороботворні мікроби. А вони нікому не потрібні.
Що ще?
Не гуляти без повідка. Не ходити на собачі тусовки. Не гуляти в незнайомих, людних місцях. НЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ ГОРМОНАЛЬНІ ПРЕПАРАТИ для прискорення або приглушення статевих інстинктів – це може бути смертельно небезпечним для вашого собаки.